Bitkoinas – tai ateitis – „vienas didžiausių žmonijos išradimų“ | birutesparkas.lt

Bitkoino virusas

Turinys

  Dažniausiai išpirkos reikalaujantys virusai grasina ištrinti dokumentus ar suformatuoti kietąjį diską nors yra ir subtilesnių variantų — pavyzdžiui, raginančių susimokėti baudą, antraip į namus bus iškviesta teisėsauga.

  bitkoino virusas

  Maža to, virusas gali pasiglemžti ir kitų prie tinklo prijungtų kompiuterių failus. Auka informuojama, kad turi 72 valandas sumokėti dolerių arba eurų išpirką į nurodytą sąskaitą bitkoinų valiuta. Jei to nepadarys, iššifravimo raktas bus sunaikintas ir naudotojas rizikuoja visiems laikams prarasti savo failus ar dokumentus.

  bitkoino virusas

  Atidarius failą ekrane šmėstelėjo baltas langas, bet daugiau nieko įtartino neįvyko, todėl darbuotojas užrakino kompiuterį ir išėjo iš kabineto — jam reikėjo sudalyvauti keliuose susitikimuose. Po kelių valandų kompanijos IT skyriui buvo pranešta apie sugadintą failą prie tinklo prijungtame kompiuteryje.

  Pradėję aiškintis situaciją IT skyriaus darbuotojai rado daugiau tokių failų ir pastebėjo įtartiną užkrėstojo kompiuterio veiklą. Nuskubėję atjungti šį kompiuterį nuo tinklo, darbuotojai jo ekrane pamatė pranešimą apie bitkoino virusas išpirką.

  Ekspertai prognozavo tokį nuosmukį, tačiau investuotojai stengėsi išlaikyti savo pinigus kiek įmanoma ilgiau, o vėliau nespėjo laiku parduoti. Rezultatas - didžiulės prarastos pinigų sumos, sugriuvusios svajonės ir užimtos savižudžių pagalbos linijos.

  Kadangi kito bitkoino virusas atstatyti svarbių failų nebuvo, kompanija nusprendė sumokėti nurodytą išpirką. Taigi jei virusas spėjo pasidarbuoti ir dokumentai yra gyvybiškai būtini, norint juos atgauti, teks sumokėti išpirką. Tiesa, jei kompiuteryje yra įjungta sistemos atstatymo funkcija, ji gali padėti susigrąžinti bent dalį anksčiau įrašytų failų.

  bitkoino virusas

  Didelė dalis antivirusinių aptinka virusą ir sugeba jį pašalinti, bet jei virusas spėjo užšifruoti failus, jo ištrynimas susigrąžinti duomenų nepadės. Atsižvelgiant į šio viruso išplitimą, manoma, kad jo kūrėjai per metus gali uždirbti apie 5 mln. Norint apsaugoti kompiuterį nuo kenkėjiškų programų, patartina naudoti patikimą antivirusinę programą, vengti įtartinų interneto svetainių, neatidarinėti prie el.

  bitkoino virusas

  Ypač svarbių failų ar dokumentų kopijas patariama saugoti atsarginiame prijungiamame kietajame diske ar kitoje atminties laikmenoje. Verta skaityti!

  Viruso plitimas.